5 TIPŮ, JAK SOBĚ I DĚTEM POMOCI S EMOCEMI

Už zase brečíš? Proč se zas vztekáš? To nemyslíš vážně, ovládej se! Prosím tě, nebul, vždyť se nic nestalo. Ale prosím tě, nedělej z komára velblouda. Vzmuž se, chlapi nebrečí! Maminka nemá ráda smutné holčičky.

Jaká prohlášení ohledně emocí jste slýchávali v dětství vy? Víte, že je dobré nechávat děti emoce prožít, a přesto občas ve stresu vyřknete podobná prohlášení?

Někdy vás emoce děsí? Říkáte si, že je to s nimi těžké? Tápete, jak si poradit s emocemi u dětí?

Možná se i ptáte, jak se jim učit nyní v dospělosti, když rozvoj emoční inteligence dříve moc populární nebyl. Tak pokud chcete dítko i sebe v emocích rozvíjet a dozvědět se tipy, jak na ně a v čem je tvořivost jako pomoc s emocemi skvělá, bude vás článek určitě bavit a čtěte dál.

JAK JE TO S EMOCEMI U DĚTÍ

Děti prožívají emoce celým tělem a ve velké intenzitě, na kterou jejich mozek ještě není dost zralý. Proto je pro ně často velmi těžké je zvládnout.

Pokračování článku najdete pod tímto odkazem.

Monika Guillemin Weiglová
Jako psycholožka certifikovaná v přístupu Gabora Matého (Compassionate Inquiry) ukazuji cesty k pochopení a přijetí všech svých částí, aby autenticita vedla náš život. Inspiruji v práci s emocemi, tělem, traumatem. Vědomí sebe a blízký kontakt s dítětem v nás považuji za stejně důležitý jako respektující výchovu s našimi dětmi. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.