COMPASSIONATE INQUIRY, PŘÍSTUP GABORA MATÉ & VÝCVIK

Lidská duše nechce dostávat rady, být napravovaná nebo zachraňovaná. Touží pouze po tom, aby byla vnímaná – viděná, slyšená a doprovázená právě taková, jaká je.

Parker J. Palmer

co je trauma

Trauma je na pozadí každé dysfunkce a různého chování a symptomů, nemocí a zmatku.

Jeho podstata tkví v odpojení se od sebe samých.

CO JE COMPASSIONATE INQUIRY (CI)?

Psychoterapeutický přístup Compassionate Inquiry® vyvinul kanadský lékař Dr. Gabor Maté, ve spolupráci se Sat Dharam Kaur.

Klade si za cíl odhalit, co se skrývá pod tím, jak se prezentujeme navenek. CI je psychosomatický přístup pracující s dynamikou, kterou v sobě máme otištěnou z dětství.

Řekla bych, že Gabor v CI velmi účinně integroval několik různých metod.

Moc ráda vám jeho přístup jako certifikovaná terapeutka CI, která ctí naše vnitřní uzdravující síly, podrobněji představím. Celý článek najdete tady.

Monika Guillemin Weiglová
Jako psycholožka certifikovaná v přístupu Gabora Matého (Compassionate Inquiry) ukazuji cesty k pochopení a přijetí všech svých částí, aby autenticita vedla náš život. Inspiruji v práci s emocemi, tělem, traumatem. Vědomí sebe a blízký kontakt s dítětem v nás považuji za stejně důležitý jako respektující výchovu s našimi dětmi. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.