5 TIPŮ, JAK SOBĚ I DĚTEM POMOCI S EMOCEMI

Už zase brečíš? Proč se zas vztekáš? To nemyslíš vážně, ovládej se! Prosím tě, nebul, vždyť se nic nestalo. Ale prosím tě, nedělej z komára velblouda. Vzmuž se, chlapi nebrečí! Maminka nemá ráda smutné holčičky.

Jaká prohlášení ohledně emocí jste slýchávali v dětství vy? Víte, že je dobré nechávat děti emoce prožít, a přesto občas ve stresu vyřknete podobná prohlášení?

Někdy vás emoce děsí? Říkáte si, že je to s nimi těžké? Tápete, jak si poradit s emocemi u dětí?

Možná se i ptáte, jak se jim učit nyní v dospělosti, když rozvoj emoční inteligence dříve moc populární nebyl. Tak pokud chcete dítko i sebe v emocích rozvíjet a dozvědět se tipy, jak na ně a v čem je tvořivost jako pomoc s emocemi skvělá, bude vás článek určitě bavit a čtěte dál.

JAK JE TO S EMOCEMI U DĚTÍ

Děti prožívají emoce celým tělem a ve velké intenzitě, na kterou jejich mozek ještě není dost zralý. Proto je pro ně často velmi těžké je zvládnout.

Pokračování článku najdete pod tímto odkazem.

Monika Guillemin Weiglová
Jako psycholožka a terapeutka ukazuji cesty k pochopení a přijetí všech svých částí, aby autenticita vedla náš život. Inspiruji v práci s emocemi, tělem, traumatem. Vědomí sebe a blízký kontakt s dítětem v nás považuji za stejně důležitý jako respektující výchovu s našimi dětmi. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.