5 TIPŮ, JAK SOBĚ I DĚTEM POMOCI S EMOCEMI

Už zase brečíš? Proč se zas vztekáš? To nemyslíš vážně, ovládej se! Prosím tě, nebul, vždyť se nic nestalo. Ale prosím tě, nedělej z komára velblouda. Vzmuž se, chlapi nebrečí! Maminka nemá ráda smutné holčičky.

Jaká prohlášení ohledně emocí jste slýchávali v dětství vy? Víte, že je dobré nechávat děti emoce prožít, a přesto občas ve stresu vyřknete podobná prohlášení?

Někdy vás emoce děsí? Říkáte si, že je to s nimi těžké? Tápete, jak si poradit s emocemi u dětí?

Možná se i ptáte, jak se jim učit nyní v dospělosti, když rozvoj emoční inteligence dříve moc populární nebyl. Tak pokud chcete dítko i sebe v emocích rozvíjet a dozvědět se tipy, jak na ně a v čem je tvořivost jako pomoc s emocemi skvělá, bude vás článek určitě bavit a čtěte dál.

JAK JE TO S EMOCEMI U DĚTÍ

Děti prožívají emoce celým tělem a ve velké intenzitě, na kterou jejich mozek ještě není dost zralý. Proto je pro ně často velmi těžké je zvládnout.

Pokračování článku najdete pod tímto odkazem.

Monika Guillemin Weiglová
Jako psychoterapeutka a máma podporuji rodiče v respektující a kontaktní výchově. U dětí pomáhám rozvíjet emoční inteligenci, sebevědomí a tvořivost.  Pomocí imaginací a meditací vám ukážu cestu k vaší podstatě a opravdovosti. Klíčem ke štěstí a zdravým vztahům je právě kontakt sama se sebou a vědomí vlastní hodnoty jak u vás rodičů, tak u vašich dětí. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • IMAGINACE ZDARMA

  Chcete:

  umět naslouchat vnitřnímu hlasu?

  ovlivňovat myslí své zdraví?

  Chcete vědět o knize víc? Stáhněte si ukázku s Mp3 a získáte i občasnou dávku inspirace od Moniky:

 • Rubriky
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Imaginace pro děti zdarma

  Chcete své dítě podpořit ve zklidnění, rozvoji fantazie a naučit jej hravou formou relaxovat? Chcete vyzkoušet jednu ze souboru mých dětských imaginací? Stáhněte si dětskou imaginaci zdarma