IMAGINACE SETKÁNÍ S MINULÝM JÁ

Pusťte si nahrávku nebo přečtěte text a sami si poté ve své mysli představujte

Zavřete si oči a zhluboka dýchejte. Vydechujte z těla veškeré napětí a nadechujte světlo a sílu. S každým výdechem vnímáte své tělo víc a víc uvolněné a je vám dobře. Až se budete cítit dobře, že vás nikde nic v těle netíží, netlačí, jak kdyby si vaše tělo dýchalo jen tak samo a vědělo, co je pro něj nejlepší, představte si před svým vnitřním zrakem místo, kde vám je opravdu dobře. Kde odpočíváte a kde to milujete.

Nadechněte se všech vůní, které vás obklopují, zaposlouchejte se do zvuků kolem vás. Všimněte si co máte na sobě a jak vám je. Sáhněte si okolo sebe, ležíte na trávě nebo na jakém povrchu?  A jaké je počasí a část roku a dne? Je vám příjemně a lehce. Jste spokojení.

A teď si představte, že na tomto místě máte sraz se svým minulým já. Je to vaše dřívější verze. Víte, že se tu setkáte. Je to místo, kde se cítíte dobře a kam jste minulé já pozvali. Za chvíli vaše minulé já přichází a podáte si ruce. Všímejte si svých pocitů ze setkání. Jaké to je vidět sebe z dřívějších časů?

Pozdravíte se a usednete k sobě, abyste si popovídali. Protože vy teď máte více zkušeností a zážitků, začnete povídat své mladší verzi vše o tom, jak jste to dokázali. Čím vším jste si museli projít, co jste zažili, abyste se dostali sem, do své současné podoby a situace.

Diskutujete a vyslechnete i své mladší já, co vám na to říká. Na co se vás ptá? Co vaše mladší já zajímá? Ptá se vás jestli se věnujete nějaké činnosti, která vás dřív hodně bavila a naplňovala. Vy mu odpovídáte. Ptá se vás, co vás dělá šťastným v této chvíli, když jste starší a vy odpovídáte...

Jste k sobě přátelští, cítíte velkou blízkost, lásku, ač si za chvíli každý zase půjdete svojí cestou a rozloučíte se. Jestli je něco, co máte chuť mu vyčíst, řekněte mu to. Řekněte mu, co vám na něm vadilo. A potom mu odpusťte. Zkuste mít pro něj pochopení a odpuštění. Cítíte úlevu i vy v současné chvíli.

A jaký vzkaz má on pro vás? Co vám říká na rozloučenou? Má nějaké poselství, co chce, abyste si odnesli do svých současných dní? A vy pro něj? Co byste mu rádi řekli? Je něco, co jste zapoměli ocenit na něm? Něco, co by měl rozhodně vědět, aby byl také spokojený? Za co byste mu chtěli projevit vděk? V čem bylo vaše minulé já jedinečné? Řekněte si navzájem tato slova, předejte si, co je potřeba.

A pak se pomalinku rozlučte. Vaše minulé já odchází. Projevili jste mu úctu, pochvalu, ocenění. Když budete chtít, můžete se zase potkat a popovídat si o čem je ještě potřeba, ale dnes se už rozloučíte a minulé já odchází a vy zůstáváte na svém oblíbeném místě sami.

Nadechujete krásné vůně okolo sebe, jste v bezpečí na vašem oblíbeném místě a jen si užíváte odpočinku a krás okolo sebe. Necháváte v sobě doznít pocity ze setkání.

Nechte už toto své oblíbené místo ve své představě rozplynout a vraťte se zpět do místnosti, kde relaxujete. Protáhněte celé tělo a otevřete si oči a zapiště si nebo i namalujte pocity a zážitky ze setkání se svým minulým já.