ZMĚŇME SVŮJ ŽIVOT

Kreativní přístup k našim životům

Když jsem zvažovala námět prvního článku, napadala mě nejrůznější témata, ale žádné z nich se mi nezdálo dost dobré. Možná právě to mě přivedlo k zamyšlení se nad procesem tvoření.

Všichni vlastníme určitý inventář nápadů či zásobník našich dovedností a nástrojů, které nám v tvoření čehokoliv mohou pomoci a posunout nás dále. Tento inventář nápadů je v podstatě tvořen ze zážitků z denodenního života, učení se, objevování zajímavostí světa vnějšího či vnitřního nebo z potkávání zajímavých lidí. Ale někdy je pro nás jakoby nemožné tento zásobník zpřístupnit anebo použít nástroje a dovednosti, které ukrývá. Asi každému z nás se může kreativní proces někdy zdát až skličující.

co je imag birdsunset-bird-sunrise-animal

Právě v tomto bodě vidím paralelu s utvářením našeho vlastního života. Všichni chceme dosáhnout nějakých cílů, uskutečnit svá přání. Třeba toužíme jen po malých změnách v určité oblasti našeho života nebo chceme směřovat k lepší budoucnosti všeobecně. Nehledě k tomu, co je motivací, je někdy pro nás nemožné využít nástrojů a dovedností, které nám tyto změny umožní. Často se dokonce domníváme, že tyto dovednosti k tomu nutné ani nemáme. Nicméně všechny potřebné nástroje k uskutečnění změny jsou v nás. Možná jsou ukryty v podvědomí, ale určitě v nás existují. “Všichni máme inventář, ze kterého můžeme čerpat!”

Před několika týdny jsem se zúčastnila velmi zajímavého semináře, který byl založen na neurolingvistickém programování a hypnoterapii. Téma semináře mě až fascinovalo: “Změň svůj život a žij svůj sen”. V podstatě všichni tuto touhu máme. Často mluvíme o svých snech či o touze po změnách a věřím, že se jich dokonce všichni pokoušíme dosáhnout. I když se určitě lišíme v míře zaměření na jejich uskutečnění. Některé touhy a sny považujeme dokonce za příliš idealistické a neuskutečnitelné.

Ale myšlenka, která mě nadchla nejvíce, je, že neexistují žádné hranice! Překážky, které se nám staví do cesty, jsme si v podstatě vytvořili my sami v naší mysli. Můžeme si naplnit jakýkoliv sen či cíl, ale základní předpoklad je ujasnit si, čeho přesně chceme dosáhnout. A poté stačí začít okamžitě jednat směrem, kterým se chceme vydat, a být plní touhy a nadšení z utváření našeho snu.

Většinou však máme různé záminky a výmluvy, proč nemůžeme začít právě nyní. Říkáme si, že teď není ta správná doba, že nemáme vhodné nástroje nebo čas.

Ale buďme kreativní a plní nadšení až vášně z čehokoliv, co děláme! Pokusme si plnit své sny. Život je tak mnohem zábavnější, zajímavější a věřím, že se tak můžeme cítit i více šťastní a naplněni z toho, co děláme.

Aneb myslím si, že:

NIC NENÍ ŠPATNĚ
POKUD TO JDE OD SRDCE
A MYSL SRDCI NASLOUCHÁ
A TĚLO PODLE TOHO TVOŘÍ

Hodně štěstí na Vaší cestě. 🙂

Monika Guillemin Weiglová
Jako psychoterapeutka a máma podporuji rodiče v respektující a kontaktní výchově. U dětí pomáhám rozvíjet emoční inteligenci, sebevědomí a tvořivost.  Pomocí imaginací a meditací vám ukážu cestu k vaší podstatě a opravdovosti. Klíčem ke štěstí a zdravým vztahům je právě kontakt sama se sebou a vědomí vlastní hodnoty jak u vás rodičů, tak u vašich dětí. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • IMAGINACE ZDARMA

  Chcete:

  umět naslouchat vnitřnímu hlasu?

  ovlivňovat myslí své zdraví?

  Chcete vědět o knize víc? Stáhněte si ukázku s Mp3 a získáte i občasnou dávku inspirace od Moniky:

 • Rubriky
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Imaginace pro děti zdarma

  Chcete své dítě podpořit ve zklidnění, rozvoji fantazie a naučit jej hravou formou relaxovat? Chcete vyzkoušet jednu ze souboru mých dětských imaginací? Stáhněte si dětskou imaginaci zdarma