VYROBTE SI S DĚTMI NÁDOBU MYSLI & JAK NA ZKLIDNĚNÍ EMOCÍ

Často se mne rodiče ptají, jak dětem vysvětlit, proč je dech pomocníkem ke klidu a jak na to zábavnou formou. Nejjednodušší je to udělat hrou nebo nějakou hravou pomůckou na vysvětlení emocí a tou právě je tato nádoba mysli.

JAK NA VÝROBU:

Tuto nádobku si snadno vyrobíte. Stačí vám 2 lžíce flitrů do skoro plné sklenice vody. Ještě lépe sklenice funguje, když do vody přidáte lžíci glycerinu.

A PAK JEN DĚTEM ŘEKNĚTE PÁR SLOV O MYSLI:

,,Flitry ve sklenici jsou jako tvé myšlenky, když tě něco trápí, cítíš smutek, máš strach nebo máš starosti. V takových situacích je těžké přes ně vidět a pak všichni děláme špatná rozhodnutí nebo na sebe křičíme, dohadujeme se.”

,,Znáš to také? Stalo se ti to v poslední době? Nebo někomu jinému? Vzpomeneš si?”


CO SE STANE, KDYŽ SE NA CHVÍLI ZASTAVÍME A DÝCHÁME?

,,Teď tu sklenici polož a pozoruj, co se stane, když se na chvilku zastavíme.”

,, Vidíš, flitry se usazují a voda se stává zase čirou a dobře přes ni vidíme.”

,, To stejné se děje s naším tělem a myslí. Když se zastavíme a jen pozorujeme. Vnímáme své tělo a dech a myšlenky se ustálí a začneme zase vidět jasně.”

,,Tak teď se můžeme zaposlouchat do našeho dechu.” (Jen asi 2min společně s dítkem nadechujete do bříška a vydechujete a pak se zeptáte, jestli vnímá ten rozdíl nebo si něčeho u sebe všimlo).

Monika Guillemin Weiglová
Jako psychoterapeutka a máma podporuji rodiče v respektující a kontaktní výchově. U dětí pomáhám rozvíjet emoční inteligenci, sebevědomí a tvořivost.  Pomocí imaginací a meditací vám ukážu cestu k vaší podstatě a opravdovosti. Klíčem ke štěstí a zdravým vztahům je právě kontakt sama se sebou a vědomí vlastní hodnoty jak u vás rodičů, tak u vašich dětí. Jsem autorkou ilustrované knihy dětských imaginací Má kouzelná zahrada a knihy Odemkni své nové Já.

Více o mně se dočtete tady

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • IMAGINACE ZDARMA

  Chcete:

  umět naslouchat vnitřnímu hlasu?

  ovlivňovat myslí své zdraví?

  Chcete vědět o knize víc? Stáhněte si ukázku s Mp3 a získáte i občasnou dávku inspirace od Moniky:

 • Rubriky
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Imaginace pro děti zdarma

  Chcete své dítě podpořit ve zklidnění, rozvoji fantazie a naučit jej hravou formou relaxovat? Chcete vyzkoušet jednu ze souboru mých dětských imaginací? Stáhněte si dětskou imaginaci zdarma