KDO JSEM

Jako psychoterapeutka a máma podporuji rodiče v respektující a kontaktní výchově. U dětí pomáhám rozvíjet emoční inteligenci, sebevědomí a tvořivost.  Pomocí imaginací a meditací vám ukážu cestu k vaší podstatě a opravdovosti. Klíčem ke štěstí a zdravým vztahům je právě kontakt sama se sebou a vědomí vlastní hodnoty jak u vás rodičů, tak u vašich dětí.

 

  • Žena, která se snaží v životě hlavně naslouchat vnitřnímu hlasu, svým emocím a pocitům. Miluji barvy, tanec, hravost, ale i racionalitu – ráda propojuji tyto dva světy.
  • Máma zastávající přirozenou výchovu, kde je láska a kontakt na prvních místech. Věřím, že je fajn naslouchat potřebám a emocím dětí stejně jako svým a podporovat jejich vnitřní “barevný” svět.
  • Psychoterapeutka a průvodkyně za vnitřními poklady duše. S radostí a tvořivostí provádím ty, co hledají cesty, jak si vytvořit život svých snů a překročit své strachy.

Vnímám, že klíčem k tomuto všemu je kontakt. Kontakt se sebou, s pocity, emocemi, s vlastním tělem. Dobrým ukotvením v sobě můžeme navazovat dobré vztahy s dalšími. 

Díky meditacím, imaginacím a jiné práci se svojí myslí jsem našla zdroj, který je za naší osobností, za všemi slupkami rolí, které v životě hrajeme.

Začala jsem se řídit heslem:

,,UVOLNI SE A USLYŠ SVŮJ HLAS” 

Když se spojíte s tím, kdo opravdu jste, začnete naplňovat svá opravdová přání.

Když jsme k sobě upřímní, zjistíme, že nemáme kontrolu nad vším ve svém životě a že velkým uměním je nechat se vést.

 

MOJE CESTA K SOUČASNÉ VERZI SEBE 

Poslouchat svoje emoce? Své tělo? Dávat si do spojitostí nemoci, události v životě s tím, jaké emoce žiju? To mne fascinovalo už na studiích, ale neuměla jsem s tím plně zacházet.

  • Dřív jsem často ignorovala svoje pocity a signály těla. Nebrala jsem je dost vážně. Až když mi tělo předalo svůj vzkaz nemocí. pochopila jsem víc.
  • Neuměla jsem si pravidelně dělat čas na zklidnění mysli, meditaci.
  • Často jsem šla přes svoji hranici, třeba v obětování se druhým. Nebo nebylo výjimkou, že jsem až výbuchem vzteku či pláčem dokázala říct, co se mi nezdá.
  • Pravdou taky je, že jsem dřív měla celkově tendence se srovnávat s ostatními. Víc jsem se porovnávala, chtěla dokázat a žít to, co se nějakým způsobem ode mě očekávalo. V podstatě tak, jak nás i současný systém, nejen vzdělávací, vede.
  • Vnímala jsem, že chci sama za sebe žít a také vychovávat svoje děti trošku jinak. Mimo zajetý ,,mainstream” a než byly generace před námi zvyklé. Jen jsem nevěděla, jak na to.
  • Chtěla jsem se naučit plně si důvěřovat, mít se ráda se vším, co ke mně patří. Přestat chtít být dokonalá a perfektní ve všem. Nezaměřovat se jen na cíl, ale spíš se soustředit na objevení svých vlastních vnitřní pokladů uvnitř a podpořit už i děti v tom, aby je neztratily.
  • Toužila jsem po tom, abych se mohla plně spoléhnout na svoje pocity. Abych dokázala pochopit a rozklíčovat, co mi moje emoce říkají a řídila si svůj život podle toho. Tak jsem si to přála dělat i ve výchově svých dětí.

Racionálně jsem věděla, že musím začít od sebe a být plně v napojení na svoje nitro, na svoje vlastní vnitřní dítě. A jeho emoční bolístky uvidět a vyléčit.

Když jsem já sama pochopila,že naplněná cesta životem vede jedině skrze vlastní sebepoznání a odhalení vlastní vnitřní krásy, začal se mi život měnit.

A tak teď ráda pomáhám ostatním s napojením se na jejich moudré nitro.

Jedině pak totiž žijete svoje sny a dary naplno. Tak pojďmě společně podporovat už děti v tom, aby dokázaly spoléhat na svoje moudré tělo, aby uměly zacházet s emocemi a vnímaly skrze ně samy sebe. Naučily se vyjadřovat své potřeby a byly citlivé k potřebám druhých. Když podpoříme rozvoj jejich vnitřního světa a dáme jim plnou náruč lásky k tomu, ovlivníme nejen rozvoj jejich sebehodnoty, ale i jejich schopnost tvořit respektuplné vztahy.

 

MÉ ŘÁDKY BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT, POKUD CHCETE…

… Umět se snadno napojit na vnitřní klid, harmonii a sílu. Být plně v přítomnosti.

… Aby vaše dítě si bylo vědomo své hodnoty, dokázalo spoléhat na své vnitřní zdroje a nesrovnávalo se s ostatními.

Mít respektující, empatickou komunikaci s vašimi dětmi a mít mezi sebou láskyplné napojení.

Děti vést v životě k tvořivosti, aby věděly, z jakých zdrojů uvnitř mohou čerpat, a jak si zachovat pozitivní naladění.

 

JAK PRACOVAT SE SVOJÍ MYSLÍ 

Na svém webu sdílím svoje postřehy a znalosti z vlastního životai z terapeutické praxe a z mateřství.

Věřím, že díky zklidnění, meditaci a imaginaci, ve kterých dospělí i děti můžou pracovat se svojí myslí, svámi emocemi, si tvoříme život sobě na míru. 

 

CO MÁM PRO VÁS

Pokud máte chuť naslouchat svému pravému já, můžete si stáhnout zdarma ,,IMAGINACI VNITŘNÍHO PRŮVODCE" v rámci ukázky z mé knihy.

V ukázce se dozvíte, jak můžete dál s imaginací pracovat a její součástí je i nahrávka relaxace . Vnitřní rádce s vámi může jít životem a pomáhat vám v rozhodování.

Jestli chcete podporu v tvořivosti, můžete si zdarma stáhnout meditaci naladění se na své srdce- MEDITACE TVOŘIVOSTI.

Na mých stránkách taky najdete vlastní meditační pokojík. Co že to je? Je to místo, kde se nechte unášet do světa mandal. Jde o pohyblivý obrázek, který mění pomalu své mandaly z jedné na druhou a vy si u toho dočerpáte síly, vyprázdníte mysl a zameditujete si (bohužel tato funkce často není přístupná přes mobil, jen na počítači). Pohyblivou mandalu si můžete upravit podle sebe a své nalady (různé kombinace barev), když zadáte email, budete mít přístup i k této možnosti. Stáhnout si ji můžete na této stránce: PERSONALIZACE MANDAL

Na blogu vás chci inspirovat nejen podněty a rituály k práci s myslí a tvoření si tak života podle vlastních představ, ale i k tvořivému a klidnému spolubytí s dětmi.

Ráda s vámi budu sdílet vlastní postřehy z mé  psychoterapeutické i mateřské praxe o tom, jak být ve spojení se svým nitrem, abyste zvládala i mateřství, případně i přípravu na něj přirozeně a s radostí.

 

CHCETE ŽÍT SVÉ SNY A PODPOŘIT V TOM UŽ I DĚTI? 

E-book i tištěná kniha ,,ODEMKNI SVÉ NOVÉ JÁ", je plný audionahrávek imaginací. Máte v něm konkrétní návody a tipy, jak sebe hlouběji poznat a pracovat se svým životem tak, abyste žili to, po čem toužíte

Pro děti mám ilustrovanou knihu meditačních příběhů i s nahrávkami- MÁ KOUZELNÁ ZAHRADA.

U mě na blogu ale najdete spoustu námětů, jak v dětech můžeme podporovat jejich vnitřní život. Jak s nimi můžeme být v kontaktu skrze fantazii, příběhy a jak rozvíjet jejich emoční inteligenci.

Imaginace a relaxační cvičení pro děti pracují stejně tak jako u nás dospělých s naší obrazotvorností a mají léčivý potenciál. Ke stažení zdarma je jedna z imaginací z knihy tu- IMAGINACE PRO DĚTI.

V knize jsou příběhy, které můžete dětem číst, povídat a následně i pouštět k odpočinku a zklidnění. Mým záměrem je, aby se už malé děti začaly učit pracovat se svojí vnitřní sílou. Aby věděly, že mají v sobě obrovský poklad, a že je možné se s ním učit zacházet.

Jsou to imaginativní cvičení zaměřené hlavně na podporu síly, zdraví, sebevědomí, sebedůvěry a koncentrace. Díky imaginacím se dítě učí pracovat se sebou, když se cítí v nepohodě, v napětí, cítí vztek, úzkost nebo strach.

Přeji vám krásnou cestu do vlastního i dětského nitra!

Monika

Vztahy  jsou mojí profesní doménou i osobní zálibou. Miluji objevovat spojitosti těla a mysli a rozmotávat klubka příběhů našich duší.

,,UVOLNI SE A USLYŠ SVŮJ HLAS” 

Když jsme k sobě upřímní, zjistíme, že nemáme kontrolu nad vším ve svém životě a že velkým uměním je nechat se vést.

 

CHCETE ŽÍT SVÉ SNY A PODPOŘIT V TOM UŽ I DĚTI? 

Rozhodli jste se porozumět sami sobě hlouběji? Zajímají vás souvislosti těla a duše, chcete víc chápat emoce a umět se sebou láskyplně zacházet, abyste žili to, po čem toužíte? 

Tak to vás bude bavit má tištěná kniha nebo e-book ,,ODEMKNI SVÉ NOVÉ JÁ"Ta je plná audionahrávek imaginací, výletů do vašeho jedinečného nitra.

Naučíte se v ní propojovat svoji racionální i intuitivní část. Je to knížka částečně vědecká a částečně spirituální. Holt rada spojuji:). 

Pro děti mi před Vánocemi vyšla ilustrovaná kniha meditačních příběhů i s nahrávkami - MÁ KOUZELNÁ ZAHRADA. Mým záměrem je, aby se už malé děti učily pracovat se svojí vnitřní sílou. 

Příběhy jsou zaměřené hlavně na podporu sebevědomí, sebedůvěry a koncentrace.

Stáhněte si jednu nahrávku z knihy a vyzkoušejte- odkaz je tady- IMAGINACE PRO DĚTI.

Hledáte hravé a kreativní aktivity pro předškolní děti? Tak to mám pro vás týdenní e-mailový kurz SPOLU NÁS BAVÍ SVĚT

U mě na blogu ale najdete spoustu námětů, jak v dětech podporovat vnitřní život. Inspiruji, jak být v kontaktu s dětmi skrze fantazii, příběhy a jak rozvíjet jejich emoční inteligenci.

A CO NĚJAKÝ DAR? ANO, MÁM PRO VÁS & CO U MĚ NAJDETE ZDARMA:

Chcete se spojit se svojí intuicí, vlastní moudrostí? Tak to si stáhněte ,,IMAGINACI VNITŘNÍHO PRŮVODCE" v rámci ukázky z mé knihy.

Chcete odblokovat a šířit své poslání s lehkostí? Spojit se se svojí tvořivostí? Stáhněte si meditaci naladění se na své srdce- MEDITACE TVOŘIVOSTI.

Na mých stránkách taky najdete vlastní meditační pokojík. Pohyblivé mandaly vás zavedou do vašeho nitra a krásně zrelaxují. Pokud si je chcete barevně podle sebe upravit, zadejte email. Stáhněte si ji tady PERSONALIZACE MANDAL

Na svém blogu ráda inspiruji a sdílím tipy k tvořivému a klidnému žití s dětmi.

A MÉ ŘÁDKY BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT, POKUD CHCETE…

… umět se snadno napojit na vnitřní klid a sílu. Naslouchat svému tělu a vnitřnímu hlasu.

… aby vaše dítě si bylo vědomo své hodnoty, dokázalo si pomoci, když ho něco trápí a nesrovnávalo se s ostatními.

… mít respektující soužití s vašimi dětmi a mít mezi sebou láskyplné napojení.

… děti vést v životě k tvořivosti a k tomu, aby věděly, z jakých vnitřních zdrojů mohou čerpat.

Věřím, že díky zklidnění, meditacím a imaginaci, ve kterých my i děti pracujeme se svojí myslí, a svými emocemi, si tvoříme život sobě na míru. 

 

Přeji vám krásnou cestu do vlastního i dětského nitra!

Monika